Microsoft’tan Büyük Yenilik

Microsoft’un varsayılan tarayıcısı Edge güncelleniyor. iddialara göre güncelleme sonrasında tarayıcı Chromium tabanlı olacak ve ardından logosu bununla birlikte değiştirilecek.  

16 Ağustos 1995’ten bu yana hayatımıza büyük anlam kazandırmış olan efsane tarayıcı Internet Explorer, 23 Ocak 2015’te yerini Microsoft Edge’e bırakmıştı. Microsoft Edge; Windows 10, Windows 10 Mobile ve Xbox One’da kullanılmak üzere Microsoft tarafından geliştirildi.

Edge, EdgeHTML olarak da bilinen yeni bir yerleşim motoru kullanmaktadır. EdgeHTML motoru, Trident’ten ayrılarak ortaya çıkmış ve modern web ile birlikte çalışabilirlik için tasarlanmıştır. Yeni “Edge” motoru, Windows 10’larda varsayılan olarak kullanılmaktadır.

Windows 10 ile hayatımıza giren, Microsoft Edge, Windows 10 işletim sisteminin varsayılan web tarayıcısıdır. microsoft, Windows 10 kullanıcılarına diğer tarayıcılar üzerinden Edge tarayıcısını seçmelerini önerir; büyük mavi renkli Edge simgesinin Görev Çubuğunda belirgin bir şekilde gösterilmesinin nedeni budur.

Microsoft, yeni web tarayıcısını 2015 yılında piyasaya sunduğunda logosu Eski tarayacı Internet Explorer’a çok benziyordu. Microsoft, şimdi “Chromium”tabanlı yeni bir Edge üzerinde çalışıyor ve bununla birlikte kamuya açık bir şekilde gösterilen yeni bir logo daha istiyor.

Edge Yeni Logosu:

Yeni simge hala ‘e’ harfi gibi görünmeye devam ederken aynı zamanda bir dalgaya benzetiliyor.

Android uygulaması henüz yeni simgeyle güncellenmedi ama masaüstü uygulaması güncellendikten hemen sonra Android uygulama simgesi de güncellenecektir. Uygulamalar ekranınızda yakın bir zamanda yeni bir simge görebilirsiniz.

No votes yet.
Please wait...