Okul Okul Gezen Kodlama Otobüsü

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, çocuklara yazılımı sevdirmek ve üreten toplum bilincini oluşturmak için başlattığı Robokod yazılım ve kodlama otobüsü okul okul geziyor.

2018’in kasım ayından bu yana gezmekte olan bu eğitim otobüsü öğrencileri kodlama ile buluşturuyor. son olarak  Şehit Deniz Piyade Er Tahsin Şen Ortaokulunda tamamlanan eğitimde 116 öğrenci toplamda 8 hafta eğitim gördü. Eğitim sonrasında öğrenciler tören ile başarı belgelerini aldılar.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Murat Demir, “Günümüz dünyasında çocuklar, teknolojinin günlük hayatta kullanımının arttığı bir evde büyürken, okul hayatına atılana kadar bir çok online teknoloji ve ürünü kullanmayı öğreniyorlar. Tabi bu öğrenme süreci pratik kullanma becerileriyle sınırlı kalmaktadır. Bu nedenle bu teknolojinin arka planındaki kodlama dünyası, bilgi, işlemsel kapasite, yöntemler ve düşünme becerilerini öğrenmek önemli bir ihtiyaç olarak ortaya çıkıyor. Çocukların bu becerileri öğrenerek, teknolojiyi sadece tüketen değil, onun gelişimi ve üretimine katkı sağlayacakları bilgi ve beceriyle donatmak için bu projeyi uyguluyoruz. Ben eğitime katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Okul Müdüresi Özlem Ayşe Ercan öğrencilerine bu eğitim fırsatını sunan Büyükşehir Belediyesine ve eğitmenlere teşekkür etti.
Konuşmala sonrasında, 8 haftalık eğitimi tamamlayan öğrencilere başarı belgeleri ve hediye olarak da satranç takımı verildi.eğitim süresi boyunca öğrenciler tarafından yapılan projeler sergilendi.

No votes yet.
Please wait...