Oyun Geliştirme Yönetimi; “GameDev Management” Nedir?

Oyun geliştiricilerinin %60’ı başladıkları projeleri bitiremiyor. Bunun bir kısmı ekip yetersizliğinden bir diğer kısmı da düzenli çalışmamaktan kaynaklanıyor.

İş yükünün fazla olduğu takımlarda karşılaşılan en büyük problemlerden biri de birden fazla projenin takip edilmesi, eksiksiz, zamanında ve başarıyla bitirilmesidir. Bazı kurumlar proje yönetim sistemini kullanarak proje akışını hızlandırmaktadır. Günümüz oyun piyasasında geliştirme yönetim sistemi, profesyoneller için vazgeçilmezdir lakin işe yeni başlamış ve ne yapması gerektiğini henüz bulamamış Oyun Geliştiricileri için bir sistem bulunmamaktadır.

Proje yönetim sistemi, birbirine bağlı ve eş zamanlı ilerlemesi gereken görevlerin yönetilmesi ve koordine edilmesinde önemli bir araçtır.

Proje yönetimi; karmaşık ve birbirine bağlı projeleri, izlenen ve kontrol edilen görevlere ve alt görevlere dönüştürür. Günlük görevlerin takibi, haftalık planlama, görev dağılımı, günlük hatırlatıcılar, sonuç raporlar proje yönetimin programlarının unsurlarıdır. 
Proje yönetim süreci;

  • Plan yapma,
  • Başlama,
  • Yürütme,
  • İzleme,
  • Bitirme

aşamalarından oluşmaktadır. 

Proje yöneticisi yönettiği projenin daha verimli hale gelmesi için neler yapmalıdır?

Proje yöneticisinin en önemli işi büyük fikri geliştirmektir. Kaynakları ve insanları planlamak, organize etmek planlanan bütçeyi aşmadan projenin tamamlanmasını sağlamak proje yöneticisinin görevidir. Proje yöneticisi, tamamlanması gereken çalışmaları izlemeli, başlangıç ve bitiş tarihlerini belirlemeli, olası riskleri göz önüne alarak görevleri proje üyelerine atamalıdır.

GameDev Management Sistemi ile neler yapabiliriz?

GameDev Management sistemi ile oyun takımlarınız için çalışma alanları oluşturup projelerinizi yönetebilirsiniz, çalışma alanı kurabilir veya mevcut bir çalışma alanına katılabilirsiniz.
takımınız veya şirketiniz için birden fazla çalışma alanı oluşturup, çalışma alanlarınıza takım üyelerinizi davet edebilirsiniz.

Proje Yönetimi

Yeni projeler oluşturup bu projelere kullanıcı atayabilirsiniz. Oluşturduğunuz proje için kalan gün sayısını belirleyebilir ve üyelerinize görev verebilirsiniz. Projeler sayfasından toplam görevler hakkında bilgi alabilirsiniz ve projelerinizin bütçelerini belirleyip projeler için dönüm noktaları oluşturabilirsiniz.

Görev Tahtası

Mevcut bir projeye yeni bir görev ekleyin ve aciliyete göre bunlara öncelik verin. Görevi kullanıcılara atayın ve görevin tamamlanması için bir bitiş tarihi belirleyin. Görev sahibi, Göreve yorumlar ve dosyalar ekleyebilirsiniz, aynı göreve alt görev oluşturabilirsiniz.

Kanban görev yönetimi

Basit bir düzen ile bir kanban panosu kullanarak projelerinizin ilerlemesini yönetebilirsiniz. Net istatistikler, tamamlanan, devam eden veya beklemedeki projelerin sayısını anlamanıza yardımcı olur.

Çoklu kullanıcı erişimi

Kullanıcıları davet edin ve çeşitli projelere ve çalışma alanlarına erişmelerini sağlayın. Kullanıcı sekmesi, her kullanıcının projeleri ve görevleri hakkında kısa bilgi verecektir. İstediğiniz zaman yeni bir kullanıcı ekleyebilir ve kullanıcıyı kaldırabilirsiniz.

Müşterilerle bağlantı paylaşımı

Bir tıklama ile proje bağlantısını müşterilerinizle paylaşın.

Projeye Dosya Yükleme

Proje dosyalarını sorunsuz bir şekilde projenize yükleyebilirsiniz.

Notlarınızı kişiselleştirin

Çalışmalarınızı unutmamak için kişiselleştirilmiş notlar oluşturabilirsiniz. İşlerin günlük iniş ve çıkışlarında dair bazı şeyler aklınızdan çıkabilir, bu etkinlikler hakkında bir sekme oluşturun. Ayrıca, notları aciliyetine göre önceliklendirebilirsiniz.

Takvim

Projelerin ve görevlerin son tarihleri ​​takvimde görünecektir. İş akışını uygun şekilde yönetin.

.

SİSTEME GİRİŞ YAP

No votes yet.
Please wait...